Akce pro tento týden

Suchý BETON za 59 Kč!

Suchý BETON za 59 Kč!

Akce platí na vybraných prodejnách do 30. 4. 2018, nebo do vyprodání zásob!

Vyhledávání

hledat v produktech
hledat v dokumentech

Naše prodejny

Lovosice
Třebenická 4
Tel.: 604 290 771
Lovosice
Ústí nad Labem
Havířská ulice
Tel.: 604 290 772
Ústí nad Labem
Libochovice
Vrchlického ulice
Tel.: 604 290 773
Libochovice
Rakovník
Jiráskova 378
Tel.: 604 290 774
Tel.: 604 290 784
Rakovník
Teplice
Úprkova 950
Tel.: 604 290 775
Tel.: 604 290 781
Teplice
Roudnice nad Labem
Hochmanova ulice
Tel.: 604 290 777
Roudnice nad Labem
Bílina
5. května
Tel.: 604 290 779
Bílina

Fasádní nátěry

Materiály pro nátěry fasád můžeme rozdělit do dvou skupin. Jednu tvoří nátěry minerální, jako jsou silikátové a vápenné, druhou nátěry organické, a to akrylátové nebo silikonové.

Volba vhodných odstínů barev a jejich sladění se stala jedním z důležitých aspektů jedinečného vzhledu každé stavby. Dopracovat se k vytoužené barevné fasádě domku či chalupy lze dvěma způsoby. Tím prvním je nanesení fasádní barvy na bílou omítku domu, tím druhým nanesení tenkovrstvé barevné omítky. Fasádní barvy se obvykle používají na podkladové vápenocementové omítky, které jsou dobré a je potřeba je jen přemalovat. U nových staveb dávají stavitelé přednost tenkovrstvým omítkám namíchaných již ve vybraném barevném odstínu.

Kromě estetické funkce musí však fasáda plnit i druhou základní funkci , a to ochrannou. Nároky kladené na vnější omítky jsou opravdu vysoké, protože musí dlouhodobě odolávat povětrnostním vlivům a chránit zdivo. Při volbě správné omítky bereme v potaz nejen výši pořizovacích nákladů, ale také dlouhou, bezproblémovou životnost a co možná nejsnadnější udržovatelnost. Dobře vybraná omítka by měla také snižovat náklady na vytápění, tlumit hluk a chránit před vlhkostí.

Nová omítka má vyzrávat asi 28 dní. Po této době by měla být dostatečně vyzrálá pro vrchní nátěr. Důležité je také počasí – větší vlhkost vzduchu vyzrávání prodlužuje.

Nátěr lze provést, je-li omítka pevná, soudržná a nedrolí se. Při práci se silikátovými barvami je dobré vědět, že naleptávají sklo a vzniklé skvrny nelze odstranit. Je proto nutné dobře zakrýt okna i parapety.

Barevné omítky můžeme rozdělit na minerální a disperzní. Minerální koupíte ve formě prášku. Přímo na místě použití je smícháte s příslušným množstvím vody. Jejich základem je vápno. V současné době se používají hlavně k rekonstrukci historických objektů.

Disperzní omítky dodávají výrobci většinou ve vědrech a jsou namíchané přímo ve výsledném odstínu. Na stavbě je stačí jen promíchat a potom už je můžeme rovnou aplikovat na fasádu.
 

Anketa

ISO 9001